Robert Kozak

30 października 2012 — Zostaw komentarz

Robert Kozak, ur. w 1964 roku. Większość życia zawodowego spędził w mediach jako dziennikarz i menadżer. Jako reporter relacjonował obrady Okrągłego Stołu dla zachodnich mediów. 15 lat spędził w BBC, gdzie zaczynał jako korespondent, a potem stworzył i prowadził oddział BBC w Polsce. Uczestniczył w powstaniu Radia TOK FM.


Wychował całe pokolenie dziennikarzy, z których wielu dzisiaj pełni funkcje menadżerskie w mediach. Pracował w TVP, gdzie kierował redakcją „Wiadomości” i „Teleexpressu”. Zbudował wtedy najbardziej pluralistyczną redakcję w historii tego programu. W TVP był także przewodniczącym komisji ds. standardów dziennikarskich, opracowującej zasady postępowania. Był członkiem komisji ds. budowy newsroomu TVP. Jest współautorem wydanej w 2010 roku „Biblii dziennikarstwa”. Członek zespołu doradczego, który opracował strategię Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na lata 2011-2013. Obecnie jest Prezesem Zarządu w międzynarodowej firmie doradczej Brian Tracy International. Pracuje z globalnymi klientami nad budowaniem strategii, misji i wizji organizacji oraz rozwojem kompetencji zarządczych top menadżerów. Prowadzi procesy coachingowe z członkami zarządów i wysoką kadrą menadżerską. Jest wykładowcą na studiach podyplomowych SGH, prowadzi zajęcia w Akademii Telewizyjnej TVP, przez kilka lat wykładał w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej i Telewizyjnej w Łodzi na wydziale dziennikarstwa. Jest jednym z założycieli i fundatorów Fundacji Nowe Media, zajmującej się edukacją medialną i promowaniem standardów dziennikarskich wśród młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Był także headhunterem w jednej firm Executive Search tzw. Wielkiej Piątki, gdzie rekrutował członków zarządów do globalnych firm na poziomie Europy Środkowo-Wschodniej m.in. w sektorze mediów. Jest żonaty, ma dwoje dzieci, interesuje się nowymi mediami, polityką, marketingiem i nowoczesną technologią. Jego hobby to jeździectwo, nurkowanie, żeglarstwo i narty.

Brak komentarzy

Jako pierwszy pozostaw komentarz.

Dodaj komentarz

*

Formatowanie tekstu możliwe poprzez użycie tagów HTML. <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>