Wewnętrzna współpraca sposobem na wspólny sukces. Rozmowa z Wojciechem Hamanem. 28-y odcinek “Biznes w Sieci”

Książka “Psychologia szefa”, której współautorem jest mój gość – Wojciech Haman – jest przez polskich menadżerów uznawana za jedną z 20 najważniejszych pozycji w biblioteczce profesjonalisty. Mój gość dzieli się cennymi spostrzeżeniami dotyczącymi naszych narodowych wad i zalet. Na szczęście radzi również w jaki sposób uzdrowić największą naszą niedoskonałość – nieumiejętność współpracy. A bez udanej współpracy trudno sobie wyobrazić rozwój własnego biznesu. Szczególnie w sieci. Zapraszam do oglądania i komentowania

4 komentarzy do Wewnętrzna współpraca sposobem na wspólny sukces. Rozmowa z Wojciechem Hamanem. 28-y odcinek “Biznes w Sieci”

  1. Nie zapominajmy o zawiści ludzkiej ( polaków ) która znacznie może zakłócić przepływ „informacji”. Przykładów nie trzeba szukać daleko :) Ten zarabia więcej niż ja to niech wykonuję większa prace itp. itd. Kolejna sprawa to leniwość, zatrudniając ludzi na etat wiem coś na ten temat, miesieczna pensja czy pracuje czy nie, a zaproponuj komuś wynagrodzenie prowizyjne :) nawet jak głodem przymiera nie zdecyduje się na to :) Polskie realia to dziwne realia, co nie zmienia faktu iż mamy wiele niszy które możemy wypełnić odpowiednimi pomysłami, biznesami.
    A tak na marginesie bardzo pouczający i przyjemny wywiad Panie Grzegorzu.
    Pozdrawiam.

  2. Cała sztuka w pielęgnowaniu kultury organizacyjnej promującej postawy o których rozmawiamy z Panem Wojciechem. Jak pokazuje wiele przykładów – da się. Ale wymaga to faktycznie pracy. „Samo się nie zrobi” :)

  3. Jeden z najwazniejszych wywiadow w programie! Niestety jestesmy 20 lat w tyle za reszta swiata w glownej mierze przez cechy tutaj wymienione. Nie docenia sie u nas sily mentalnej i spirytualizmu, ktory promieniuje na wszystkie aspekty naszego zycia. Dzieki jeszcez raz Grzegorzu za wspanialy program i do przodu!:)

    • Dzięki! Też uważam, że umiejętność współpracy i „burzenia murów” pomiędzy zwalczającymi się frakcjami w organizacji jest kluczowa. Swoją drogą bardzo, bardzo polecam książkę współautorstwa mojego gościa: „Psychologia Szefa” – jest tak sporo o tym jak wręcz „egzekwować” współpracę od swoich podwładnych.

Dodaj komentarz

*

Formatowanie tekstu możliwe poprzez użycie tagów HTML. <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>